Rozhovor s Václavem Hudečkem

Rozhovor s Václavem Hudečkem

... a Evou Hudečkovou

Václav Hudeček je patrně nejslavnějším českým houslistou střední generace. Virtuos s minulostí zázračného dítěte měl možnost být od patnácti let žákem legendárního Davida Oistracha a nyní předává svoje zkušenosti mladým nadějným houslistům. Některé z nich přizval i na pódia třetího ročníku „svého“ hudebního festivalu. Proč se Václav Hudeček rád vrací do Moravských Budějovic a jaký je jeho názor na moravské posluchače se dozvíte v následujícím rozhovoru.

více >

line

Václav Hudeček

Václav Hudeček

Houslový virtuos Václav Hudeček se narodil 7. Června 1952 v Rožmitále pod Třemšínem. Ve dvanácti letech se stal mimořádným posluchačem pražské konzervatoře. O 4 roky později byl opět mimořádně přijat na pražskou AMU.

více >

line

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým.

více >

line

Filharmonie Hradec Králové

Filharmonie Hradec Králové

byla založena v roce 1978 pod názvem Operní orchestr města Hradec Králové, o rok později bylo těleso přejmenováno na Symfonický orchestr Hradec Králové, v roce 1987 na Státní symfonický orchestr Hradec Králové. Od vzniku České republiky (1. 1. 1993) nese orchestr název Filharmonie Hradec Králové, vyjadřující historickou kontinuitu sahající přes Filharmonii Sokola v Hradci Králové (1921-19–65) až k Filharmonické jednotě činné ve městě od roku 1887.

více >

line

Český filharmonický sbor Brno

Český filharmonický sbor Brno

patří dnes k nejlepším a nejvyhledávanějším profesionálním tělesům v Evropě. Sbor se zaměřuje především na oratorní, kantátový a v poslední době i operní repertoár všech období. Jeho vzrůstající umělecká kvalita se odráží i na stále bohatší koncertní činnosti u nás i v zahraničí (cca 90 koncertů ročně).

více >

line

Aleš Briscein

Aleš Briscein

původně vystudoval hru na klarinet a saxofon a poté operní zpěv na Pražské konzervatoři. Ve studiích pokračoval na Západočeské univerzitě v Plzni. V roce 1995 začal vystupovat ve Státní opeře Praha a v krátké době zde nastudoval několik rolí lyrického oboru (Tamino v Mozartově Kouzelné flétně, Ferrando v Così fan tutte, Almaviva v Rossiniho Lazebníku sevillském, Narciso v Rossiniho Turku v Itálii, Jeník ve Smetanově Prodané nevěstě, Alfredo ve Verdiho opeře La Traviata, Kudrjáš v Janáčkově Kátě Kabanové atd.) Je stálým hostem opery Národního divadla v Praze (Prodaná nevěsta, Don Giovanni, La Traviata, Její pastorkyňa) i Státní opery Praha.

více >

line

Čechomor

Čechomor

Čechomor je svitavsko-pražská hudební skupina hrající české, moravské, slezské a slovenské lidové písně. Za dobu svého působení procestovali celou Evropu, Severní Ameriku a Rusko, spolupracovali s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími významnými umělci. V roce 2001 získali tři ceny Anděl.

více >

line

Jiří Pavlica - Hradišťan

Jiří Pavlica - Hradišťan

Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou je ojedinělým tělesem s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence  lidová tradice.

více >

line

Jiří Stivín

Jiří Stivín

Jiří Stivín se narodil v 23. listopadu 1942. Je významným českým hudebníkem, multiinstrumentalistou a skladatelem. Svoji původní profesi kameramana opustil záhy po absolutoriu na FAMU a od té doby se věnuje výhradně hudbě.

více >

line

Jihočeská komorní filharmonie

Jihočeská komorní filharmonie

Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice (JKF) je oficiální název orchestru, založeného v roce 1981 s názvem Jihočeský státní orchestr. JKF má 37 členů a je jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji.

více >

line
 1 2  |  další >>
strana: 1 / 2   celkem: 11 záznamů

2011 festival-hudecek.cz