Největší divy světové opery

sobota 19. srpna 2017 ve 20.30 hodin

 

Koncert se koná na Zámeckém nádvoří v Moravských Budějovicích.

 

Účinkující:

Filharmonie Hradec Králové

Václav Hudeček – housle

Petr Nekoranec

Kristýna Kůstková

Nikola Uramová

Istvan Dénes (Maďarsko) - dirigent


Program koncertu:

Franz von Suppé

Leichte Kavallerie (Ouverture)

 

Gaetano Donizetti

Nápoj lásky, árie Nemorina z 1. dějství (1. scéna)

„Quanto è bella, quanto è cara“

 

Gaetano Donizetti

Don Pasquale, kavatina Noriny z 1. dějství (4. scéna, č. 5)

„So anchio la virtù magica“ (Ó tato záře v oku)


Gaetano Donizetti

Don Pasquale, notturno Noriny a Ernesta z 3. dějství (6. scéna)

„Tornami a dir che m ami“

 

Antonín Dvořák

Rusalka op. 114 B 203, árie Rusalky z 1. dějství

„Měsíčku na nebi hlubokém“

 

Pablo de Sarasate

Cikánské melodie (Zigeunerweisen) op. 20

 

Georges Bizet

Lovci perel – Je crois entende

romance Nadirova z 1. dějství (č. 4)

 

Giacomo Puccini

Bohéma, árie Mimi z 1. dějství

„Qui la voce sua soave... Vien, diletto“

 

Vincenzo Bellini

I Puritani, árie Elvíry z 2. dějství

„Qui la voce sua soave... Vien, diletto“

 

Giacomo Puccini

Gianni Schicchi, árie Lauretty z 1. dějství

„O mio babbino caro“

 

Giacomo Puccini

Bohéma, „O soave fanciulla, o dolce viso“ (Rodolfo, Mimì)

 

Léo Delibes

Děvčata z Cádizu (Les filles de Cadix)

"Nous venions de voir le taurreau"

 

Maurice Ravel

Tzigane

 

Augustín Lara

Granada, ver. Juan Diego Florez


 

Filharmonie Hradec Králové

byla založena v roce 1978 pod názvem Operní orchestr města Hradec Králové. Další názvy byly: Symfonický orchestr Hradec Králové, Státní symfonický orchestr Hradec Králové a od vzniku České republiky (1. 1. 1993) má orchestr název Filharmonie Hradec Králové. Na dnešním zvuku orchestru má zásluhu český dirigent prof. František Vajnar, který s orchestrem pracoval jako šéfdirigent nepřetržitě od roku 1991 až do roku 2001, kdy byl jmenován čestným šéfdirigentem tělesa. Od sezony 2012-2013 je šéfdirigentem FHK Andreas Sebastian Weiser. FHK vystoupila na pódiích významných koncertních síní Evropy, účinkovala v Belgii, Francii, Itálii, Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, Španělsku a Švýcarsku. FHK účinkuje na významných festivalech (Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy aj).

 

 

Solisté:

 

Nikola Uramová


Nikola Uramová je talentovaná mladá sopranistka. Narodila se 17. července 1994 v Mladé Boleslavi. Je laureátkou několika pěveckých soutěží, včetně Mezinárodní pěvecké soutěže v Olomouci v roce 2012. Ve stejném roce získala první cenu v juniorských kategoriích na Mezinárodní pěvecké soutěži W. A. Mozarta v Praze. V roce 2013 získala třetí místo v juniorské kategorii na Písňové soutěži Bohuslava Martinů a druhou cenu v Soutěži konzervatoří ČR.

 

 

Kristýna Kůstková


Kristýna Kůstková je studentkou klasického zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Jarmily Chaloupkové a zároveň spolupracuje s italským pedagogem Antoniem Carangelem. Získala také řadu ocenění: 1. místa v soutěžích: Pražský pěvec (2011, 2015), Pěvecké soutěži Olomouc (2012) a na Soutěžní přehlídce konzervatoří (2013). Dále získala 1. cenu v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v kategorii Operní naděje (2014), 3. cenu v kategorii Junior (2015) a také 1. cenu, titul laureáta a cenu uměleckého šéfa opery Moravského divadla v Pěvecké soutěži Olomouc (2015).

 

 

Petr Nekoranec


Tenorista Petr Nekoranec je jednou z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace v České republice. Od září 2016 je Petr frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. V letech 2014–2016 byl členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, kde vytvořil řadu rolí včetně titulních rolí v Rossiniho opeře Hrabě Ory a v Brittenově opeře Albert Herring. Za roli Alberta Herringa mu byla 28. 11. 2016 v Mnichově udělena Bavorská umělecká cena.

Petr je laureátem řady prestižních evropských soutěží. Nejnovější vítězství si odnesl v lednu 2017 z jedné z nejslavnějších pěveckých soutěží, Mezinárodní soutěže Francesca Viñase, konané v Gran Teatre del Liceu v Barceloně. Stal se jejím absolutním vítězem.

 

<< zpět


2011 festival-hudecek.cz